A Diákigazolvány igénylés módja:

(leendő elsősöknek, új tanulóknak, illetve azoknak,
akik elhagyták az igazolványukat)

1. lépés az Okmányirodában

Az igénylés megkezdése előtt a Központi Okmányirodában (1133 Budapest, Visegrádi u. 110-112.) időpont kérése nélkül, sorszám húzása után, ingyenesen készítik el a gyerekről a diákigazolványhoz szükséges igazolványképet.

A békásmegyeri és a Harrer Pál utcai Okmányirodákban időpont kérése szükséges!

Az okmányirodában be kell mutatni az alábbi iratokat:

Az iratok ellenőrzésre kerülnek a személyi adat- és lakcímnyilvántartás alapján, majd az igénylő egy NEK adatlapot kap az ügyintézőtől, melyen az adatok, a fénykép és 14. éven felüli igénylő esetében az eredeti aláírás szerepel. 14 éven aluli igénylő esetében az aláírásmezőt ki kell hagyni, vagy kitöltése esetén nem kerül feldolgozásra.

A NEK (Nemzeti Egységes Kártyarendszer) adatlap része a 16 karakterből álló NEK azonosító, mely a diákigazolvány igénylési folyamatában kap szerepet, ezért ennek megőrzésére az igénylőnek fokozottan ügyelnie kell!

Amennyiben elveszik, úgy az adatlapról másolat kérhető az okmányirodában.

2. lépés az iskolában

Az iskola titkárságára be kell hozni az Okmányiroda által elkészített NEK-adatlapot, ezután készülhet el az igénylés.

Az elkészült igazolványt postai úton kapja majd meg az igénylő.