Környezetvédelmi project

„Alkossa meg a gyermek a tudást, ne készen kapja!A kész tudás szükségtelenné teszi, hogy végigjárja és megtanulja a tudás megszerzésének útját. Minél többféle utat járhat végig a gyermek, annál valószínűbb, hogy megtalálja, milyen területen, hogyan tud a leghatékonyabb lenni.” - Gyarmathy Éva

A Krúdy Gyula Angol – Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola profiljának megfelelően angol nyelven tanítja a természetismeret tantárgyat. Tananyagunk hangsúlyos részét képezi a tudatos környezeti nevelés, a természet szeretete, védelme, illetve az újrahasznosítás. Tudjuk, hogy tudatos, környezetvédő felnőtté csak akkor válhat bárki, ha már kisgyermekkorban megismerkedik azokkal a lehetőségekkel, hogy Ő maga mit tehet környezete megóvásáért. Iskolánkban minden évfolyamon nagy figyelmet fordítunk a környezetvédelem különböző területeire, hiszen az ökoiskolák közé tartozunk mi is. Korán megtanítjuk a gyerekeknek a szelektív hulladékgyűjtés szabályait, az újrahasznosítás kiváló kreatív lehetőségeit, melyet rajz, technika és természetismeret órákon a gyakorlatban is alkalmazunk. Második évfolyamban lelkesen gyűjtöttük a műanyag flakonok kupakjait, majd segítségükkel gyönyörű kupakképeket készítettünk nagy lelkesedéssel. Harmadikos osztályaink (3.b-c) az év lezárásaként egy 4 hetes projectmunkában vettek részt, csapatmunkában. Gondosan kiválogatott, újrahasznosítható háztartási hulladékokat gyűjtöttek, majd azokból minden csapat ízlése, találékonysága, kézügyessége alapján, precíz tervezőmunkát követően megalkotta saját elképzelését. Színes lett a paletta: fényfüzér és fejlesztő játék kicsiknek tojástartóból, piramis illetve virágtartó műanyag flakonokból, kartondoboz és konzervdobozból készített makett, előtte-utána város modell, autók, hajók, gombfoci kupakokból, társasjáték… Az elkészített munkákat bemutatták egymásnak - természetesen angol nyelven -, illetve kiegészítették az előadást a környezetvédelem általuk fontosnak tartott területeiről és módszereiről. A project lezárásaként kiállítást rendeztünk iskolánk aulájában, ahol mindenki bámulattal csodálta a szebbnél szebb alkotásokat.

„A tehetséges gyermekeknek mást és másképpen kell tanítani, kreativitásuk, személyiségük egészének fejlesztését célozva.” - Herskovits Mária

Készítette:Hajdúné Kiss Edit

Angol munkaközösség vezető

Az esemény képei itt találhatóak!

Terítési verseny

Az utolsó tanítási napon iskolánk 4.a osztályos tanulói - immár hagyományosnak mondható - terítési versenyüket rendezték meg.

A verseny képei itt találhatóak!