Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Krúdy

Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Search
Close this search box.

KARÁCSONYFA-DÍSZÍTŐ VERSENY ÓBUDÁN: kreativitás és szeretet az advent jegyében

Óbudán idén is ragyogóan kezdődött az adventi időszak, hiszen a hagyományos karácsonyfa-díszítő verseny újra összekovácsolta a közösséget, és számos gyermek keze munkáját dicsérte. Az eseményt Óbuda–Békásmegyer Önkormányzata szervezte, és a verseny központi eleme idén a környezettudatosság volt, melynek jegyében az alkotásokat újrahasznosított alapanyagokból készítették a résztvevők.

A Krúdy Gyula Angol–Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 3.b és 3.c osztályai lelkesen kapcsolódtak be a versenybe. Az intézmény már hosszú évek óta büszkélkedhet az ökoiskola címmel, mely nemcsak a cím viselését jelenti, hanem az ehhez kapcsolódó értékek mindennapos megvalósítását is. A környezeti nevelés, az anyag- és energiatakarékosság, valamint az újrahasznosítás népszerűsítése fontos szerepet kap az iskola programjában.

A verseny során a gyerekek és tanáraik kreativitása szárnyalt: különleges díszek születtek, amelyek nemcsak szépek, de fenntarthatóak is. A végeredmény önmagáért beszélt: a csodásan feldíszített fák nemcsak az iskola közösségét töltötték el büszkeséggel, hanem a zsűrit is lenyűgözték.

Az eseményen a 3.b osztály kiemelkedő alkotása különdíjat érdemelt. A díj mellett azonban az igazi jutalom a résztvevők számára az a tudat volt, hogy munkájuk mások karácsonyát is szebbé varázsolja. A verseny keretében feldíszített karácsonyfák ugyanis az Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központ közreműködésével rászoruló családokhoz kerülnek.

Az ilyen gesztusok teszik igazán meghitté és szeretettel telivé az ünnepeket: az együttműködés, az adományozás és a gyerekek őszinte öröme mind hozzájárulnak ahhoz, hogy Óbuda közössége ebben az évben is ragyogóbbá váljon. Az ünnepi karácsonyfák nemcsak a lakásokat, hanem a szíveket is melegséggel töltik meg, mosolyt csalva sok kisgyermek arcára.

Ez a verseny nemcsak egy hagyomány folytatása, hanem emlékeztetés arra, hogy az adventi időszak legnagyobb ajándéka a közös alkotás és a mások iránti odafigyelés.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Házirend

Házirend letöltése

Amennyiben a Krúdy Iskola Házirendjére kíváncsi, azt az alábbi gomb megnyomásával letöltheti PDF formátumban.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

1. óra8.00 - 8.45
2. óra9.00 - 9.45
3. óra10.00 - 10.45
4. óra11.00 - 11.45
5. óra11.55 - 12.40
6. óra12.50 - 13.35
EBÉDSZÜNET
7. óra13.55 - 14.40
8. óra14.40 - 15.20
9. óra15.20 - 16.00
10. óra16.00 - 17.00
bojti.vilmos.marcell.03@fpsz.net
schadekbiro.eva@krudyiskola.hu
lehelvarine.kiss.tunde@krudyiskola.hu
kuzdy.aniko@krudyiskola.hu
mesterhazy.monika@kszki.obuda.hu
titkarsag.krudygy@ebtk.hu

Kréta

Elfelejtett szülői jelszó igénylése

Szülői jelszót a KRÉTA bejelentkezési oldalán lehet kérni, az Elfelejtettem a jelszavam gomb megnyomásával. Meg kell adni a felhasználó nevét, KRÉTÁ-ban található e-mail címet és a gyermeke születési dátumát.

Kedves Szülők!

Küzdy Anikó vagyok, a Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola iskolapszichológusa.

Tanácsadó- és iskolapszichológusként a Babes-Bólyai Tudományegyetemen végeztem, szakpszichológusi képzettségemet pedig az ELTE-n szereztem.

Az egyetem mellett és azóta is folyamatosan frissítem, bővítem tudásomat, hogy minél többféle módszerrel segíthessem a hozzám forduló tanulókat, szülőket és pedagógusokat.

Elérhetőségeim

E-mail: kuzdy.aniko@krudyiskola.hu, vagy az iskola központi telefonszámán: (1)250-2724

Szülőkonzultációra előre egyeztetett időpontban van lehetőség személyesen az iskolában vagy akár online módon és telefonon is.

Az iskolapszichológust köti a titoktartás kötelezettsége, a vele való találkozás önkéntességen alapul, 18 év alatti diákoknak az egyéni foglalkozások esetén szülői hozzájáruló nyilatkozatra van szükség.

Tevékenységek

Iskolapszichológusi munkám célja, hogy hatékonyan támogassam az intézményben a nevelő-oktató munkát, a tanulók személyiségfejlődését, továbbá segítsem az egyéni vagy csoportos szinten felmerülő nehézségek megoldását.

Munkám során szoros munkakapcsolatban állok az intézmény vezetőségével, a pedagógus kollégákkal, a fejlesztő-team tagjaival, valamint a hozzám forduló tanulók szüleivel.

Az iskolában egyéni- és csoport foglalkozásokat tartok a tanulók részére. Tanácsadásra, konzultációra nem csak a diákoknak, hanem a szülőknek és pedagógusoknak is lehetősége van. Az egyéni eseteknél szükségesnek érzem, hogy a szülőkkel is tudjak a tanulók hátteréről beszélni.

Az iskolapszichológiai konzultáció, tanácsadás azonban nem jelent pszichoterápiát.

Sok esetben viszont elégséges lehet a változás elindításához, a felmerült elakadás megoldásához.

Amennyiben az iskolapszichológusi kereteken túlmutató problémák merülnek fel, segítem a tanulók tovább irányítását intézményen kívül a megfelelő szakellátásra (pedagógiai szakszolgálat, pszichoterápiás rendelők, egyéb, orvosi szakrendelések, pszichiátria, krízis- és kamaszambulancia, stb.)

Szülőknek

Szülőként megkereshet gyermekével kapcsolatos kérdéseivel, illetve bármilyen nehezen kezelhető élethelyzet esetén, ami érintheti a családot és hatással van az iskolai viselkedésre, beilleszkedésre, teljesítésre, a gyermekek mindennapjaira.

Leggyakoribb kérdések: tanulás, beilleszkedési nehézségek, érzelmi elakadások (gyász, krízis), kapcsolatokban jelentkező problémák, pályaválasztási nehézségek, kamaszkori problémák, teljesítmény romlás, étkezési problémák, pszichoszomatikus tünetek megjelenése (fejfájás gyomor panaszok, reggeli rosszullét, alvási problémák, stb., melyekre az orvosi kivizsgálás nem ad magyarázatot)

Igény esetén a felmerülő problémákról a szülőcsoportos alkalmakon is tudunk beszélni.

Diákoknak

Ha úgy érzed, hogy van olyan kérdés, téma, amit szívesen megosztanál valakivel, esetleg nagyon nyomaszt, vagy választ keresel rá, fordulj hozzám bizalommal!

Ha szívesen beszélgetnél velem, jelezd az osztályfőnöködnek, vagy keress meg a pszichológusi szobámban (védőnői vagy fejlesztő szoba) vagy a tanáriban, szólíts meg az iskola folyosóján, és egyeztetünk egy időpontot!

Néhány gyakori kérdés, amivel szoktak hozzám fordulni:

  • Tanulással, pályaválasztással kapcsolatos dilemmák
  • Beilleszkedési nehézség
  • Családi, baráti, párkapcsolati gondok, konfliktusok
  • Szorongás, félelmek, önértékelési gondok
  • Krízishelyzet
  • Testi tünetek, melyeknek nincsen egyértelmű orvosi háttere
  • A kamaszkort kísérő fontos önismereti kérdések
  • Életvezetési nehézségek