Óbudán idén is ragyogóan kezdődött az adventi időszak, hiszen a hagyományos karácsonyfa-díszítő verseny újra összekovácsolta a közösséget, és számos gyermek keze munkáját dicsérte. Az eseményt Óbuda–Békásmegyer Önkormányzata szervezte, és a verseny központi eleme idén a környezettudatosság volt, melynek jegyében az alkotásokat újrahasznosított alapanyagokból készítették a résztvevők.
A Krúdy Gyula Angol–Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 3.b és 3.c osztályai lelkesen kapcsolódtak be a versenybe. Az intézmény már hosszú évek óta büszkélkedhet az ökoiskola címmel, mely nemcsak a cím viselését jelenti, hanem az ehhez kapcsolódó értékek mindennapos megvalósítását is. A környezeti nevelés, az anyag- és energiatakarékosság, valamint az újrahasznosítás népszerűsítése fontos szerepet kap az iskola programjában.
A verseny során a gyerekek és tanáraik kreativitása szárnyalt: különleges díszek születtek, amelyek nemcsak szépek, de fenntarthatóak is. A végeredmény önmagáért beszélt: a csodásan feldíszített fák nemcsak az iskola közösségét töltötték el büszkeséggel, hanem a zsűrit is lenyűgözték.
Az eseményen a 3.b osztály kiemelkedő alkotása különdíjat érdemelt. A díj mellett azonban az igazi jutalom a résztvevők számára az a tudat volt, hogy munkájuk mások karácsonyát is szebbé varázsolja. A verseny keretében feldíszített karácsonyfák ugyanis az Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központ közreműködésével rászoruló családokhoz kerülnek.
Az ilyen gesztusok teszik igazán meghitté és szeretettel telivé az ünnepeket: az együttműködés, az adományozás és a gyerekek őszinte öröme mind hozzájárulnak ahhoz, hogy Óbuda közössége ebben az évben is ragyogóbbá váljon. Az ünnepi karácsonyfák nemcsak a lakásokat, hanem a szíveket is melegséggel töltik meg, mosolyt csalva sok kisgyermek arcára.
Ez a verseny nemcsak egy hagyomány folytatása, hanem emlékeztetés arra, hogy az adventi időszak legnagyobb ajándéka a közös alkotás és a mások iránti odafigyelés.